Home > Zagrożenia duchowe > Czy wiesz co nosisz?

Czy wiesz co nosisz?

 Wśród magicznych przedmiotów możemy wyróżnić kilka grup, takich jak:

1. Amulety - kawałki różnych substancji naturalnych, takich jak: skała, kość, drewno, muszla, kamień szlachetny.

2. Fetysze - wytwarzane przez człowieka z surowców naturalnych, np. ususzone fragmenty roślin lub popiół ze spalonych kości.

3. Talizmany - najbardziej wyrafinowany produkt magii; jest on wytwarzany przez maga dla zaspokojenia konkretnej potrzeby.

Niedawno widziałem magiczny długopis, który należało nabyć, nosić przy sobie i podpisywać wszystkie ważne umowy. Problem w tym, iż ów "długopis szczęścia" kosztował sześć razy więcej niż jego niemagiczny odpowiednik. Kup pan szczęście! I nie żałuj pan na nie!

Oczywiście chrześcijanin jest w tym szczęśliwym położeniu, że nie musi ciułać na kawałek materiału z kilkoma kreskami. Uwierzył on bowiem, że Panem jest Jezus. Wierzymy, iż jesteśmy dziećmi Boga, o które On się troszczy i jak pisze św. Paweł: "Jestem pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani Zwierzchności, ani rzeczy teraźniejsze, ani przyszłe, ani Moce, ani co wysokie, ani co głębokie, ani jakiekolwiek inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Boga, która jest w Chrystusie Jezusie Panu naszym" (Rz 8,37-39).

Medalik a talizman

No tak - mógłby ktoś wyrazić wątpliwość - ale katolicy noszą także krzyżyki, medaliki itp. Czy to nie odmiana talizmanów?

Stanowczo nie! Otóż talizman, czy amulet mają rzekomo działać same, konieczne jest ich stałe noszenie przy sobie. Natomiast "przedmioty religijne, które [nosimy] są wyrazem naszej wiary [...] W trakcie gdy prosimy z ich pomocą [świętych - przyp. autora], aby Pan pobłogosławił te przedmioty, nie zapominajmy, że Pan oczekuje od nas przede wszystkim konsekwentnego świadectwa życia". Zatem krzyżyk czy medalik, które nosimy, są wyrazem naszej wiary i mają być znakiem naszego pragnienia życia zgodnego z Ewangelią. Niech nasze życie potwierdza prawdę wyrażoną przez krzyż czy medalik, prawdę, że naszym Panem jest Jezus Chrystus, wczoraj, dziś, ten sam również na wieki (por. Hbr 13,5).

Istotne jest źródło mocy. W medaliku płynie ono z wiary w Boga, natomiast za talizmanami stoi moc demonów. I to jest zasadnicza różnica.

 

 symbole:           http://www.gbacik.is.net.pl/symbolika%20okultystyczna.html

 

                       Symbole i znaki stosowane w okultyzmie i satanizmie
http://www.gbacik.is.net.pl/symbolika%20okultystyczna.html
http://www.pawel.lublin.pl/zycie-duchowe-posluga-uwalniania-zagrozenia-duchowe-1-niebezpieczne-znaki/


Czy wiesz co nosisz?


Wiele osób, wśród nich szczególnie ludzie młodzi, nosi różne symboliczne emblematy np. zawieszone na szyi, wytatuowane na ciele, przypięte do plecaka, kurtki, czy umieszczone w innych miejscach garderoby. Niestety często nie zdają sobie sprawy z treści, jaką te symbole w sobie zawierają. Bywa, że są to emblematy, które nie tylko są sprzeczne z nauką Chrystusa i Jego Kościoła, ale wprost zwracają się przeciwko Chrystusowi. Smutne jest to tym bardziej, że noszą je także chrześcijanie. A św. Paweł zachęca nas i przestrzega: „Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie! Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła.” (1Tes 5,21-22)

Poniżej omawiamy kilka dość powszechnie używanych symboli satanistycznych lub związanych z innymi religiami pogańskimi. Liczba tych symboli jest zdecydowanie większa. Niektóre symbole były wykorzystywane w sztuce chrześcijańskiej, później niestety zostały przejęte przez satanistów.

Pamiętaj, że nie jest obojętne co nosisz. Symbole jako umowne znaki rozpoznawcze mogą mieć różne znaczenia, ale także wyrażają rzeczywistość duchową.

           Symbole i znaki stosowane w okultyzmie i satanizmie
http://www.gbacik.is.net.pl/symbolika%20okultystyczna.html

 

Życie Duchowe – Niebezpieczne znaki
http://www.pawel.lublin.pl/zycie-duchowe-posluga-uwalniania-zagrozenia-duchowe-1-niebezpieczne-znaki/

http://www.odnowa.de/zagrozenia.php?&from=20&id=5


Wiesz co nosisz? Amulety i inne niebezpieczeństwa
http://www.diecezja.waw.pl/dokument.php?id=1394
 

Czy czasami zastanawiasz się co nosisz Ty lub Twoje dziecko?

www.mozaika.oblaci.pl/mozaika%2004_2008/symbole.pdf

 

www.diecezja.waw.pl/dokument.php

 

bl-karolina.pl/index.php

Ostatnia aktualizacja:
22-07-2017 16:59:07
[login]
Powered by CMSimple
Maciej Bański 2010
Strona główna