Home > O nas > Co robimy

Co robimy

 

           Wspólnota „Bogaci w miłosierdzie” spotyka się na modlitwie i rozważaniu  Słowa Bożego w każdy poniedziałek o godz. 18.00 przy kościele rzymsko- katolickim pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Jeleniej Górze – Cieplicach. Modlitwę rozpoczyna Msza św., potem jest spotkanie w salce domu parafialnego. Podczas tych spotkań w sposób szczególny otwieramy się na obecność Ducha Świętego i Jego dary, trwamy na modlitwie uwielbienia Boga, rozważamy Słowo Boże w kontekście naszego życia, rozeznajemy i podejmujemy zadania wynikające z naszego powołania jako ludzi świeckich w Kościele Katolickim. Naszym charyzmatem, który wciąż rozwijamy, jest modlitwa wstawiennicza oraz modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie wewnętrzne. Taką modlitwą posługujemy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w każdy 16. dzień miesiąca po Mszy Świętej o godz. 18.00. Mamy również tzw. modlitwę „noszową”, na wzór ewangelicznych przyjaciół paralityka, którzy przynieśli chorego do Jezusa, aby go uzdrowił (Mk 2,3-5). Każdą modlitwę otrzymaną drogą mailową lub sms-ową zanosimy Jezusowi, aby On przyszedł z pomocą i rozwiązał trudne ludzkie sprawy.
    Nazwa wspólnoty „Bogaci w miłosierdzie” (Ef 2,4-5), która została nam dana podczas modlitwy grupy animatorów z prowadzącym seminarium Radkiem Golińskim, uświadamia nam, jak bardzo Bóg nas, ludzi grzesznych, kocha i w swoim niezgłębionym miłosierdziu obdarza łaską przebaczenia, uzdrowienia, umocnienia, jak nas prowadzi, byśmy nie błądzili  w życiu, byśmy w ufności w Jego dobroć i miłość zawierzali Mu całe swoje życie, bliskich i wszystkie nasze ziemskie sprawy. Czujemy się również zobowiązani do dzielenia się tym darem z innymi. Dlatego też podjęliśmy posługę modlitwą wstawienniczą, aby innych przyprowadzać do Jezusa, by również oni doświadczyli, jak dobry jest Pan.
          Podejmujemy też zadania organizowania rekolekcji adresowanych także do innych grup. W 2008 r. takie rekolekcje prowadził u nas o. Jan Krawczyk, karmelita bosy z Krakowa, a w marcu br. zorganizowaliśmy rekolekcje dla młodzieży, które poprowadziła Diakonia muzyczna Diecezji Świdnickiej „Effatha”. Przed nami kolejne ważne wydarzenie - - rekolekcje, na które zapraszamy wszystkie grupy modlitewne Diecezji Legnickiej i osoby niezrzeszone. Rekolekcje odbędą się w dniach 22-24 października br. Poprowadzi je karmelita bosy z Wadowic, o. Marcin Skowronek. Będą to dni skupienia o Bogu Ojcu. Temat: „Odnaleźć Ojca, odzyskać utracone dzieciństwo”.    
    Nasza wspólnota swoją służbę Bogu i bliźniemu zawierzyła opiece i wstawiennictwu Maryi. Przyjęliśmy szkaplerz jako znak naszej łączności z Maryją, przyjęcia Jej macierzyńskiej miłości i pragnienia naśladowania Jej w swoim życiu.
    Należymy do Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym w Polsce. Naszym opiekunem jest ks. Tomasz Kołodziej, a liderem Anna Jakubowska. Nowym liderem od października 2014 został Zeneon Drobiazg, od września 2016 ks. Łukasz Frątczak pełni posługę opiekuna wspólnoty.
 
 

 

Ostatnia aktualizacja:
19-07-2019 15:46:29
[login]
Powered by CMSimple
Maciej Bański 2010
Strona główna